KOMINICTVÍ • PLYNOSERVIS • VLOŽKOVÁNÍ • REVIZE • OPRAVY


Každý komín, do kterého je zapojen odvod spalin z plynového spotřebiče (kotle, topidla nebo ohřívače vody) musí být vyvložkován. Při stavbě nového komínu je na toto již většinou pamatováno, certifikované komínové systémy splňují potřebné požadavky. Jiná věc jsou komíny ve starších domech. Tyto jsou ve většině případech pouze vyzděné, případně s taženou vnitřní omítkou, nebo vyvložkované různými keramickými vložkami (kanalizačními, drenážními, atd.), které nejsou na tento účel vhodné a vlivem tepla prasknou. V některých případech, i když jsou vyvložkované kovovou vložkou, je špatně proveden sopouch – komín má špatný tah, spaliny jdou mimo vložku a mohou unikat do bytu, viz obr. č. 1 a 2 – kouřovod byl pouze přisunut k otvoru ve vložce.

Starší komíny nejsou ve většině případů také ideálně rovné, ale mají různé úhyby, zůžení a lomení. Při vložkování takových komínů se nám nejvíce osvědčily nerezové flexibilní vložky, ať už je do komína připojen plynový spotřebič nebo kamna na tuhá paliva. Pokud je komín zanesen sazemi nebo zadehtován, dehet nejprve odfrézujeme speciální frézou a komín vyčistíme, aby nedošlo k zahoření dehtu mezi vložkou a tělesem komínu, viz. obr. č. 3 – demontovaný sopouch po požáru komínu, který vznikl vznícením dehtu na vnější straně vložky

Následně provedeme kalibraci spalinové cesty, vysekáme montážní otvor na vložení sopouchu s vložkou neúčinné délky a shora spustíme vložku s kontrolním a vymetacím dílem, pokud je třeba.

S vložkováním komínů máme několikaletou zkušenost a pomocí speciálního nářadí a přípravků jsme schopni nerezovou flexibilní vložku nainstalovat do různě zahnutých a lomených komínů, aniž by bylo třeba komín frézovat a tím zvyšovat náklady na vyvložkování. Provádíme veškeré zednické práce, připojení kouřovodu a vyvložkovaný komín předáme v plně funkčním stavu.
Nebojte se využít našich služeb, odborně posoudíme situaci, navrhneme řešení a provedeme cenovou nabídku, toto vše bezplatně. Pro kontakt a nabídku klikněte vpravo na kontaktní formulář.
Stacks Image 2896

Obr. č. 1

Stacks Image 2903

Obr. č. 3

Stacks Image 2910

Obr. č. 2

Sídlo a sklad:

AKKOMÍNY s.r.o.
Břeclav, U Stadionu 1

AKKOMÍNY s.r.o.
U Stadionu 2144/1
690 02 Břeclav

IČ: 02321483
DIČ: CZ02321483

Společnost​​ zapsána v OR KS Brno,
oddíl C, vložka 80903

Bankovní spojení:
Fio banka
č.ú.: 2500505418/2010

Jednatelé společnosti:

Miroslav Filip
Tel.: +420 608 806 491

E-mail:

info@akkominy.cz
akkominy@seznam.cz

Provozní doba po domluvě na výše uvedených tel. číslech

Po – Pá
8:00 - 18:00
1,135